Sivilcelere Kesin Çözüm – Sivilcelerle Baş Etmenin Doğal Yolu | Sivilce ve Akne

Paylaşmak önemsemektir!

Sivilcelere Kesin Çözüm
Sivilcelere Kesin Çözüm
Sivilce küçük ama can sıkıcı bir şey! Hayır neden dursun ki orada sonra o berbat espriler. Arkadaşla tanıştırmayacak mısın falan 😀

Merak etmeyin hayatta her şeyde olduğu gibi sivilcelerle de başa çıkmanın çaresi var.

Ama unutmadan söyleyeyim tüm bakım çarelerine rağmen sivilceler hala sizin için sorunsa mutlaka bir dermatoloğa görünün.

Sivilcelere dokunmayın. Sivilcelerinizi sıkmayın. Eğer dokunursanız ve ya sıkarsanız sivilcenin içinde bulunan iltihabı yüzünüzün diğer bölgelerine yaymış olursunuz. Sonra bir sivilce olur size 15,20,30.

Bol bol su tüketin. Cildinizin esnekliğini artırmak yağ oranını düşürmek ve gözeneklerde ki atıkların çıkmasını sağlamak için bol bol su tüketin. Su abi o nedir yani içiyoruz falan demeyin. Günde en az 2,5 litre içtiğinizden emin olun.

Egzersiz sonrası hemen duş alın. Özellikle sivilce sorunu varsa gözeneklerinizin açık olmasına çok çok dikkat etmelisiniz. Egzersiz sonralarında ve terlediğiniz anlardan sonra terin vücudunuzda kurumasına ve gözenekleri kapatmasına asla izin vermeyin. Hemen bir duş alın. Hain sivilcelerin cildinize yerleşmesine engel olun.

Saç şekillendiricilere dikkat. Saç şekillendiricinizi kullanırken, saç çizginizi aşıp alnınıza değmesine izin vermeyin. Çünkü saç spreyleri cildinizin gözeneklerini kapatıp sivilce oluşumuna sebep olur.

Yastık kılıfınızı sık sık değiştirin. Bir oraya bir buraya dönerken yastık kılıfına geçen yağ yüzünüzün diğer alanlarına yayılır. Buda sivilce oluşumuna hatta çok daha artmasına neden olur.
Özellikle yağlı bir cildiniz ve sivilce sorununuz varsa yastık kılıfınızı sık sık değiştirin. En az 3 günde 1 değiştirin.

Doğru beslenin. Herkes izin doğru ve sağlıklı beslenme zaten önemli ama sivilce sorunu olanların dikkat etmesi gereken bir kaç nokta var.

Cips, Kuru yemiş, Fast Food gibi yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durun. Yemeyin.

Sivilcelerinizle baş etmenizi sağlayacak cildinize nefes aldıracak A vitamini içeren yiyeceklere yönelin. Elma, Armut, Havuç ve Domates gibi yiyecekler sivilcelere veda biletiniz olabilir.

Doğal bakım uygulayın. Sivilce olan bölgelerinize doğal bakımlar uygulayabilirsiniz. Ben size en kolay ve en etkili bakımı söyleyeyim. Salatalık.

Salatalık cilt maskelerinin ana malzemesi. İçindeki vitaminler sayesinde kızarmış sivilcelerin inmesini sağlar. Bunun için rendelenmiş salatalığa bir kaç damla limon suyu damlatıp sivilcelerin olduğu bölgeye uygulayın. En fazla 15 dakika sonra bol suyla yıkayın. Temiz iş.

Yazının başında da dediğim gibi tüm bu uygulamaları uygulamanıza rağmen hala sivilce sizin için bir sorunsa Dermatoloğa başvurun.