PUBG Hakkında Bilmediğiniz ŞEY ! – PUBG Türkçe

Paylaşmak önemsemektir!

Player Unknown’s Battle Grounds = Bilinmeyen oyuncunun savaş alanı

Oyunun Battle Grounds tarzında bir oyun olduğunu bilmeyen yoktur. Ama biz yinede anlatalım. 100 kişiyi koymuşlar bir adaya vermişler ellerine tencere tavayı yiyin lan bir birinizi demişler 🙂PUBG Hakkında Bilmediğiniz ŞEY ! - PUBG Türkçe
PUBG Hakkında Bilmediğiniz ŞEY ! – PUBG Türkçe

Kazanana çorba parası Winner Winner Chicken Dinner yani. Tavuk demişken bu PUBG’nin yapımcılarının Bluehole alıp veremediği var. Oyunun sonunda bize tavukla gönderme yaptığı yetmiyor muhitlerin tepe noktalarında karşımıza tavukta çıkarabiliyor. Hemde ölmeyeninden. Ayrıca oyunda sürekli hasar alıp can kaybediyorsanız tabiri caizse seme tavuk gibi ortalarda dolaşıyorsanız çıtır tavuk rozetini de kaptınız demektir.

PUBG’nin şöyle bir özelliği var. Dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biri.Tam 400 milyon insan kafada kask elinde silah koşturuyor da koşturuyor. Ama bir çoğu oyunun gerçek adını dahi bilmiyor. Bilse de doğru telaffuz edemiyor.

Brendan Greene kurucusu 1976’da İrlanda ‘da Dünya’ya geldi.
Yani yetiştiği dönemler Comodor 64 ve Amiga ile ev partileri verilen dönemdi.
Yeni nesil Gamerler bilmez. O zamanlar oyunlarda grafikten çok hayal gücü konuşuyordu.
Grafik diye bir şey yoktu desek yeridir. Bizler pixel pixel grafikleri sayılan ama çok zevkli oyunlar oynadık PUBG aslında bunların anlayışını devam ettiren bir oyun. Brendan’ın oyunundan çok grafiklerinin konuşulduğu bu ortamda çokta Ubersonik gafikleri olmayan ama zevkli bir oyunu yapabilme kapasitesi bizde buradan geliyor.
Brendan oyunu tasarladıktan sonra reklama hiç para harcamadı. Çünkü oyun yayıncıları ile çok iyi arkadaştı. Beraber oyunları geliştiriyor, modlar yazıyorlar ve evelden beri bu kazanda beraber kaynıyorlardı.
Oyunu yaptı ve arkadaşlarına teslim etti.
Onlarda oyunu oynayarak tüm takipçilerine yaydılar, yaydılar, hepsi bu 🙂
Tencent
Tencent
Hunharca para kokan bir sektör oldu. Dolayısıyla kokuyu önce alan hop hemen geldi.
Karşınızda ” Tencent ” bu ismi bir yere yazın çünkü daha çok duyacaksınız.
Paranın kokusunu daha Çin’den alan 580 milyar dolarlık bilişim şirketi. Daha şimdiden Dünya’yı ele geçirecek söylentileri dolaşıyor.
Bir birinden farklı sektörlerde iş yapan bir çok kilit şirketle ortaklık yürütüyor.
Filmlere destek oluyor, oyun firmalarına ortak oluyor, mesela Bluehole ile anlaşıp PUBG’nin içinde ki yayın haklarını satın aldı bile. Hatta her ne kadar rakip gibi görünseler de FortNite’nin sahibi de onlar. Çünkü FORTNİTE’nin yapımcısı EPİC GAMES’in büyük bir kısmı onların. Bu arada sadece paranın kokusunu TENCENT değil, başkaları da almış.
120 kişilik bir Çin’li Hacker ekibi, TENCENT tarafından ortaya çıkarılarak tutuklandı.
Çünkü PUBG için hile üretip kullanıcılara para karşılığı satıyorlardı.
Bu beklediğimiz sonuç çünkü PUBG oyuncularının büyük bir kısmı Çin’li ve hile olayları en çok Çin’de geçiyor. Ve TENCENT ise bunlara savaş açmış durumda.
Tencent Teknloji Şirketi
Tencent Teknloji Şirketi
Bu para savaşları devam ederken yani filler oynaşırken olan çimlere oldu.
Karşınızda ki 15 yaşında olan çocuk, PUBG oynaya oynaya PUBG’den esinlenerek adam öldürmenin nasıl bir şey olduğunu merak etti ve gitti ve güzelim kızı gencecik bıçaklayıp öldürdü. Yani laf yine hep söylediğimiz şeye döndü.
Şiddet! CD’nin üzerine +18 yaş etiketi yapıştırmakla olmuyor bazı şeyler.
Burada hem üreticilerin hem de ebeveynlerin sorumluluğu çok.
Üreticiler +18 yazdık diye şiddete sınır tanımıyorlar.
Ebeveynler ise çocuklarının eline bilinçsizce oyunları alıp bırakıyorlar.
Şimdi peki burada kim sorumlu?
1. Oyunda haddinden fazla bug var. Bu denli geniş kitlelere sahip bir oyunda bu bugların artık giderilmesi lazım.
2. Oyunda ki hileli modlar almış yürümüş durumda. Sadece Çin’de değil, başka ülkelerde de adaletli bir oyun açısından bunların engellenmesi gerek.
PUBG’nin her platformda oynanabilmesi büyük bir rahatlık.