İstanbul Kanal projesiyle ilçelerin değeri arttı

Paylaşmak önemsemektir!

İstanbul kanal projesinin güzergahı belli oldu. Kanal İstanbul projesiyle birlikte hangi ilçeler değerlenecek?

Kanal İstanbul Projesi
Kanal İstanbul Projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan görevinde bulunduğu 2011 yılında ‘Çılgın Proje’ olarak tanıttığı Kanal İstanbul projesinde çalışmalar başlıyor.

Projenin güzergahı da açıklandı. Buna göre proje, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Avcılar, Başakşehir, Küçükçekmece ve Arnavutköy ilçelerinden geçecek.

Kanal İstanbul Projesi
Kanal İstanbul Projesi

Kanal İstanbul projesi 2018’in başlarında ilk temelleri atılmaya başlandı. 43 metre uzunluğunda, ve kanal genişliğinin 400 metre olması planlanıyor.

Kanal İstanbul projesinin detayları belli oldukça gayrimenkul piyasasında da hareketlenmeler başladı. Projenin geçtiği yollarda ise gayrimenkul fiyatlarında artış olmaya başlayacağını duyuran uzmanlar hemfikirler.

Yatırımcılar ise, “Kanal İstanbul projesi ile hangi ilçeler değerlenecek?” sorusuna yanıt arıyorlar.

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇESİ

Küçükçekmece, Kanal istanbul projesinin etkileyeceği en önemli en değerli ilçeler arasında yer alıyor. Son yıllarda kentsel dönüşüme giren Küçükçekmece ulaşım konusunda da kendisi hızlıca geliştirmiş olan ilçe her yıl değerleniyor.

BAŞAKŞEHİR İLÇESİ

Son yıllarda bir çok markalı konut projesiyle yükselmeye başlayan Başakşehir ilçesi kanal İstanbul projesiyle birlikte yatırımcıların göz diktiği noktalar arasında yerini almış durumda.

Kanal İstanbul projesinin Başakşehir ilçesinde özellikle Güvercintepe, Kayabaşı, Şahintepe ve Altınşehir bölgelerine etki etmesi bekleniyor.

AVCILAR İLÇESİ

Kentsel dönüşüm projesiyle birlikte bir çok konutun inşa ediliği Avcılarda son zamanlarda kanal İstanbul’un güzergahı arasında yer almasıyla birlikte adeta piyango vurdu. İlçenin değerini ikiye katlayan proje gelecek yıllarda gayrimenkul hareketlenmesi gözlenebilir.

ARNAVUTKÖY İLÇESİ

Kanal İstanbul projesinden en fazla etkilenecek olan ilçe Arnavutköy. Kanal İstanbul projesi gündeme gelmesiyle son zamanlarda en çok arsa arz-talebini en yükseğe çıktığı ilçe olarak gözlemlenmiştir.