İlkbahar Yaz 2019 Trendleri – Bu Sene Neler Moda

Paylaşmak önemsemektir!

İlkbahar Yaz 2019 Trendleri - Bu Sene Neler Moda
İlkbahar Yaz 2019 Trendleri – Bu Sene Neler Moda
Bu yazımızda sezon trendlerini inceleyeceğiz. İlkbahar, Yaz aylarında bu sezon neler trend ünlü markaların defilelerinde ne tarz şeyler var bunlar hakkında yazacağım.

İlk bahsetmek istediğim trend Güneş’in yansıma tonları, Şarap tonları dediğimiz satensi görüntüyü veren tonlar bu sene en çok tercih edilenler arasında. Zaten mağazalarda satıldığında göreceksiniz.

Şarap Tonları
Şarap Tonları

Ben çok seviyorum mesela yanık portakal, güneş tonlarını mesela özellikle bluzlarda çok güzel duruyor.

Yada bütün tek bir elbise olarak da güzel durduğunu düşündüğüm tarz bir renk bu senede özellikle çok trend.

Bahsetmek istediğim ikinci en çok trend olan aslında bir şey fark ettim geçen senenin bu sene arasında çok büyük bir farklar olmamış trend arasında. Dediğim gibi geçen sende çok trend olan kamuflajlı desenler pantolon, kargo pantolonlar, dar kesim pantolonlarda ve ya işte montlarda çok fazla göze çarpıyor bu trend geçen sende gördüğümüz parçalardı, bu senede mağazalarda göreceğiz, Kamuflaj askeri desenleri.

Ben aslında ilk böyle trend olduğunda gözüme çokta hoş gelmemişti ama bir kaç tane bu tarz pantolon aldım, kamuflaj desenli pantolon üzerine beyaz tişört ve aynı desende bir mont giydiğinizde gerçekten çok hoş duruyor bence.

Bu trendlerle alakalı bir durum değil fakat saçınıza kurdele bağlamak, saçınızı dalgalı dalgalı yapıp tam ortadan kurdele bağlıyorsunuz daha çok kadife ve kalın siyah tarzda kurdeleler oluyor bunlar.

Dediğim gibi instagram’da çok fazla karşınıza çıkacak bir trend. Ben çok beğeniyorum.

Maskülen Tarz
Maskülen Tarz

Bu artık yıllardır moda olan bir şey ama bir kaç sezondur böyle gözümüze çarpmıyordu, ne bu smokin tarzı, masküler tarzı kıyafetler. Ceket, pantolon, gömlek olabilir bu tarz trendinde geri döndüğünü görebiliyoruz.

Özellikle kışa doğru maskülen tarz yani smokin tarzı kıyafetleri göreceğiz.

Şimdi bahsedeceğim trend tek parça kıyafetler. Bodysuit ya da işte mayo gibi, cimlastikci tarzı mayolar gibi de düşünebiliyorsunuz. Bu tek parça bodysuit giyip de altına da pantolon giydiğinizde gerçekten çok güzel ve çok şık duruyor. Ben özellikle siyah vücuda yapışan pantolon ve tek parça mayo tipli üst gördüğümde çok tarz ve şık buluyorum. Bu tarz parçalarda bu sezon çok trend olacak.

Bej, kum tonları da bu sezon trend renkleri arasında çok hoş duruyor kıyafetler üzerinde.

Geçen sezonda çok gördüğümüz bisikletçi tarzı taytlar bu senede trend olan parçalar arasında ama şöyle bir değişiklik geliyor daha doğrusu yenilik diyelim Neon renkleri, neon pembe, neon yeşil, neon tonlarda ekleniyor bu bisikletçi taytlarına.

Geçen sezon ben biraz ön yargılıydım bu bisikletçi tarzı taytlara ama bir kaç tane alıp dolabıma ekledikten sonra gerçekten bütün yaz çıkartmadım diyebilirim çok şık ve rahat, gerçekten çok rahat ediyorsunuz.

Ama neon renkli olanlarını giyer miyim? şuan için büyük konuşmamak gerek.

Bermuda tipi şortlarda trenler arasına giriyor bu sezon.

Ben kesimlerini çok beğenmiyorum, diz kapağı üzeri olduğu için sanki bacak boyunu çok kısaltıyor gibi geliyor. Bilmiyorum yani gözüme çokta hoş gelmiyor ama yine büyük konuşmamak gerekiyor.

Bazen çok beğendiğiniz bir kesim oluyor hayatta giymem dediğiniz bir şeyi giyebiliyorsunuz.

O yüzden moda konusunda böyle keskin hatlar belirtmemek gerekiyor.

Ayrıca geçen sezon bahsetmiştik zincir tipi kemerler çok trend. Bu sezon böyle taytların üzerinde zincir kemerleri göreceğiz.

Benim gözüme çarpan alımda kalan trenler bunlardı. Dahada gözüme çarpan ya da aklıma gelen olursa sonra ki yazımızda bunlardan bahsedeceğim.