Eski Duvar Kağıtları Nasıl Kolayca Sökülür?

Paylaşmak önemsemektir!

Duvar kağıtları zamanla eskiyebiliyor ve modası geçebiliyor. Bunları değiştirmek üstüne boya, badana yapmak bazen lüzumlu hale gelebiliyor.

Bunun için çeşitli yöntemler var.
Bunların en etkili yöntemi su ile yumuşatabilmek.

Şimdi size hazırlanacak suyu ne nasıl yumuşatmanız gerektiğini anlatacağım.

Eski Duvar Kağıtları Nasıl Kolayca Sökülür
Eski Duvar Kağıtları Nasıl Kolayca Sökülür

Duvar kağıdını yumuşatmak için hazırlayacağımız su son derece önemli, suyun içerisine bir miktar bulaşık deterjanı ve eğer varsa bir miktar kağıt tutkalı yerleştirmek duvar kağıtlarını hem yumuşatıyor hemde kolayca çıkmasını sağlıyor.

Duvar kağıdını sökmek için hazırladığımız suyun yanına birde boya rulosu ya da eğer varsa sünger yerleştirmek uygulama yapmamızda bize yardımcı oluyor. Boya rulosunu suya bandırıp duvar kağıdının üstüne suyu uygulama yapabiliyorsunuz.

Boya rulosunu suyla beraber duvara uyguladıktan sonra 15 dakika beklememiz gerekiyor.

Bu kuruma işleminin ardından hazırladığımız ıspatula ile duvar kağıdının üstünü yukarı aşağı şekilde kazıyarak çıkarabilirsiniz. Bazı durumlarda zor olabilir, bunun için özel çıkartmalar ve ya özel kimyasallar kullanılabilir. Fakat bunlar duvarınıza ya da odanıza zarar verdiği için ben kişisel olarak size önermiyorum.

Suyla uygulanan duvar kağıtlarının yanında VELA duvar kağıtları suyla beraber yumuşamayan duvar kağıtlarıdır.

Bunun için ıspatula ile tabandan başlayıp yukarıya doğru çekme işlemi yapılır. Bu biraz daha kolay esasında özellikle VELA duvar kağıtlarında suyla yumuşatma işlemi uygulanmaz.

Bu yazımızda sizlere duvar kağıdı sökme ile ilgili çeşitli önerilerde bulunmaya çalıştık umarız faydalı olmuştur.

Eski Duvar Kağıtları Nasıl Kolayca Sökülür
Eski Duvar Kağıtları Nasıl Kolayca Sökülür