Bitcoin nedir ? Kazandırır mı ?

Paylaşmak önemsemektir!

Bitcoin nedir ? Kazandırır mı ?
Bitcoin nedir ? Kazandırır mı ?

Bitcoin, “Satoshi Nakamotu” adını kullanan kim olduğu hala kesin bir net sonuca ulaşılmamış bir kişi tarafından kurulmuştur.

Deneysel bir şekilde başlatılmış bu sistem bugün günümüzde çok farklı bir boyutlara ulaşmıştır, günümüzda bitcoin benzeri bir çok sanal para birimi türedi fakat hiçbiri bitcoin kadar kalıcı bir sisteme ulaşamamıştır.

Şuan bitcoini kullanan alan ve satan milyonlarca kişi vardır,fakat kullanıcı sayısı milyonlara ulaşan bu dijital paranın elle tutulabilen bir fiziksel karşılığı bulunmuyor,ancak internet üzerinden alışveriş yapabiliriz ve çeşitli exchange sitelerinden türk lirası ya da dövizlere çevirebiliriz. Merkezi olmayan bu sanal para herhangi bir ülkeye bankaya bağlı olmadığı için ülkelerin ekonomik durumlarından etkilenmiyor. Bunun yanında hesaba el konulması dondurulması gibi durumlarda söz konusu değil.

Bugün bitcoin bu kripto piyasasının en eski dedesi olsa da zaman içerisinde altcoin türleride piyasaya çıkmıştır. Bunların temelindeki amaç kullanıcılar arasındaki gönderim maliyetini daha aza indirmek ve daha hızlı sürede karşı tarafa ulaştırmaktır.

1 Ocak 2017 tarihinde 1 Bitcoin 960 dolar seviyelerindeydi alıp aralık ayında satsaydınız 20.000 dolar civarında paranız olurdu. 2013 tarihinde 135 dolardı 1tane alıp 2018 aralıkta satsaydınız 2.700.000 dolar paranız olurdu. Bu kazançlar bitcoin için geçerli zaman içinde altcoinler rağbet görünce altcoinlerde daha fazla kazanç görülmüştür,kazanç miktarı daha fazladır. Örneğin 2017 Ocakta tanesi 8 dolara 10 tane etherium alsaydınız 80 dolarınız giderdi 1 sene bekleseydiniz şuan en kötü 3680 dolar paranız vardı. Zaman içinde gelişecek olan bu sistemler uzun vadede hep kazandırmıştır, sağlam bir projeye girerseniz hayatınız boyunca göremeyeceğiniz miktarlara sahip olabilirsiniz,fakat herşeyde olduğu gibi batma şansınızda vardır 100 dolara aldığınız coininiz bir bakmışsınız 1 dolarada düşebilir. Dünya genelinde ne kadar bir coine alım yapılırsa o coinin değeri artar ne kadar satılırsa değeri düşer kripto da sistem böyle. Hiç bir merkeze kuruluşa bağlı olmadığınız için borsa hesabınıza milyon dolarlar atıp yurtdışına çıkabilirsiniz,genelde paralar ülkeden böyle kaçırılıyor.

Bitcoin alabileceğiniz Türkiye Borsaları: Paribu Btc Türk Koineks Koinim Bittürk Sistemkoin