Altın bulmak için özel bilgi! Akarsu’da altın arama!

Paylaşmak önemsemektir!

Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları
Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları

Siz değerli okuyucularımız için paylaşacağımız değerli bir bilgi yazımızı okumaya devam edin..Akarsularda altın bulunur mu?

Akarsularda bulduğumuz altınlardan ne kadar para kazanabilirim?
3000 TL – 5000 TL kazanabilir miyim?

Değerli okuyucularımız her ne olursa olsun bu bir meslek değil. Geçiminizi sağlamaktan ziyade özünde bir hobidir.
Bunu ilk olarak hobi olarak düşünün. Bu alanda bu işe heveslenir yatırım yapar takım taklavatınızı ona göre alırsanız.

Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları
Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları

Bu işten para kazanabilir misiniz tabii ki kazanırsınız, lakin bu işe hem teknik anlamda hemde bilgi anlamında gerek jeolojik anlamında maden alanında bir çok bilgiye sahip olmanız lazım.

Tecrübeye sahip olmanız için derelerde iki yıl üç yıl sizin çabanıza göre bu süreç değişecektir, siz araziye çıktığınız zaman araziyi kitap gibi okuyacak kabiliyete, bilgiye, tecrübeye sahip olduğunuz zaman zaten bu işten istediğiniz gibi 3000 bin tl – 5000 bin tl kazabilirsiniz.


Savağı kurduğunuz yerde illa ki bir şeyler çıkacaktır. O yüzden ilk etapta bu işi hobi olarak yapmayı düşünün.

Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları

Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanlarıEkipman yani savağı kurduğunuzda ızgaralar var bunlara hem şelalelik hemde girdap oluşturucu diyoruz.
Girdap oluşturucunun görevi nedir? Girdap oluşan suyun içerisinde bıraktığımız toprak havada asılı kalacak ve bir dönüşüm içerisinde olacaktır.

Girdabın içerisinde ki dönüşen toprakta ki ağır metaller yani altın ve demir gibi ve benzeri ağır metaller dibe çökecektir, girdabın etkisiyle dibe çökmeden toprak olan işimize yaramayan maddeler suyla birlikte gidecektir.

Suyun sabit olup dibe çöken altınları da götürmemesi için yukarıda ki resimde görmüş olduğunuz gibi ızgaralar var, daha doğrusu elek var. Bu eleğin görevi de şelaleliğin yani girdap oluşturucunun bir minyatür hali, yine su altında küçük bir girdap oluşturarak altınları yakalayarak altın dada ipli paspas var, o aralara girdiği zaman altınımız hiç bir şekilde kurtulamaz ve tutmuş oluyoruz.

Yukarı da ki görmüş olduğunuz savağın mantığı bu şekilde işliyor.

Zaten yukarıda ki mantığı da anladığımız zaman bir akarsu yatağında buraya bırakacağımız toprağı nereden alacağımızı çok güzel bir şekilde teşhis edebiliriz. Yani aslında bu akarsu içerisinde bulunan bir taşın arkasında ki oluşturduğu girdapla bunun görevi aynıdır. Bir virajda oluşan girdap aynıdır.

Savağanın mantığını çözerseniz akarsuda ki mantığını da aynı şekilde çözmüş olursunuz.

Savağımızın üzerinde dalgalanma ve girdap olacak şekilde dere ve ya akarsu yatağına yerleştiriyoruz.

Elinize küçük küreklerden alırsanız azar azar toprağınızı boşaltabilirsiniz.Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları
Derede ve Akarsuda Altın bulma ekipmanları