Almanya’ya Nasıl Gidebilirsiniz? – Almanya’ya Gitme Yöntemleri – Almanya Ücretsiz Vize

Paylaşmak önemsemektir!
Bu yazımızda Almanya’ya nasıl gidilir merak edenler yazımızı okumaya devam etsin. Çünkü bu yazıda size yarayacak bir çok ayrıntıya yer vermek istiyorum.

Almanya'ya Nasıl Gidebilirsiniz? - Almanya'ya Gitme Yöntemleri - Almanya Ücretsiz Vize
Almanya’ya Nasıl Gidebilirsiniz? – Almanya’ya Gitme Yöntemleri – Almanya Ücretsiz Vize

Almanya’ya bir çok yolla gidebilirsiniz.

İş bularak gidebilirsiniz, Almanya’dan biriyle evlenerek gidebilirsiniz, Almanya’da üniversite eğitimine başlayarak ya da Almanya’da Yüksek lisans yaparak gidebilirsiniz Almanya’da dil kursuna giderek Almanya’ya gidebilirsiniz.

Fakat daha önemli bir ayrıntı var ben size bundan bahsedeceğim.

Bir çok belgenizi hazırlayabilirsiniz bütün evraklarınızı hazırlayıp gelme şekline göre Almanya’ya çok rahat gelebilirsiniz.

Fakat bir şey var ki bunu hazırlamakta ne kadar başarılı olacaksınız bu biraz size bağlı.

Çünkü bu şey bütün bürokratik işlemlerin dışında tamamen sizinle alakalı olan bir şey. Bunu size ifade etmek istiyorum çünkü çok gelen soruların başında benden teknik bilgiler istiyorlar.

Ben Almanya’ya gelebilir miyim diye insanlar sorular soruyorlar.

İnsanlara tek tek sen gelebilirsin, sen gelemezsin şeklinde yanıt veremeyiz çünkü karar merci biz olmadığımız gibi insanların hayatıyla hayali ile ilgili çok net bir şey söylemek doğru olmaz.

Bu yaradaki yazımızda sizlere sen gelemezsin ya da sen gelebilirsin gibi ifadeler kullanmaktan ziyade sizlere ilham kaynağı olması açısından bahsedeceğim.Herkes inanarak başarabilir. Eğer içinizde cesaret etme dürtüsü yoksa bir parça, bir parça bir şeyleri riske alıp Almanya’daki hayatı göze alamıyorsanız zaten gelemezsiniz.

Cesaret tek başına önemli olmuyor bunun içinde planlı ve programlı olmanızda gerekiyor.

Türkiye’deyken kafanızı Almanya’da yaşayacakmış gibi kurgulayın ve dil öğrenmeye başlayın.

İnsanlar fazlasıyla kolaycı hareket ediyorlar daha vize evraklarını araştırmaya üşenen insanlar Almanya’da yaşamak istiyorlar. Almanya’da öyle bir yaşam var ki anlatamam size. Her şeyi bilmeniz, her şeyin peşinden koşmanız ve her şeyi araştırmanız gereken bir yaşam var. Gerçekten buna hazır mısınız? Bence kendinize bunu sorun arkadaşlar.

Almanya Vize süreci
Almanya Vize süreci

Almanya vizesi nasıl alınır?

Almanya vizesi almak için önce öncelikle gidiş şeklinizi belirlemeniz gerekmektedir. Turistik amaçlı mı gidiyorsunuz yoksa bir aile yakınınız mı sizi davet ediyor bu çok önemli. Ona göre gerekli evrak listesi hazırlanır, randevunuz alınır pasaportunuz fotoğrafınızla birlikte İdata firmasına giderek evraklarınızı teslim edersiniz, parmak izinizi verirsiniz, ödemelerinizi gerçekleştirip geri dönersiniz. Elçilik tarafından size vize sonucunuz verilir.

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

Almanya vizesi İdata’ya gidilerek evraklar teslim edildikten sonra yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde çıkar ama tabi ki eğer sizin acele bir durumuzunuz var ise ve bu dilekçede belirtildiyse 3 gün içinde de çıkan vizelere şahit oldum.

Almanya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı ?

İşte bu çok önemli bir konu seyahatinizi finansa edecek kaynağınızın olması ve bunun eski bir tarihli olması en az 3 ay öncesinden veya mümkünse daha öncesinden bir hesabınızın olması önemli. Yeni yatırılmış hesaplar çok dikkate alınmaz, kaynağı belli olmayan hesaplar çok dikkate alınmaz bu konu önemli bu konuda bizimle irtibata geçin çünkü kişinin durumuna göre değişiklik arz eden durum bu örnek veriyorum eğer siz çalışansanız hani mutlaka üzerinizde bir para vardır illaki ama yaşlı 80 yaşının üstünde emekli olan bir teyze veya amca için bu çok önemli bir konu değil açıkçası lütfen bu konuda detaylı olarak bizden bilgi alınız.

Almanya vize ücreti 2019 ücreti ne kadardır?

Evet değişiklik söz konusu oldu öncelikle neden farklı bir uygulama vardı şuan 60 Euro vize harcı standart o değişiklik göstermedi. 60 Euro elçiliğin almış olduğu vize harcı. Kargo ücreti 39 lira oldu. İdata firmasının almış olduğu hizmet bedeli 166 lira oldu önceden bunlar Euro olarak alınıyordu biraz daha yüksekti ücretler şimdi TL olarak belirdiler ücretler daha uygun 2019 fiyatları bu şekilde tekrar ediyorum 60 Euro vize harcı 39 TL kargo ücreti 166 TL de İdata firmasının almış olduğu hizmet bedeli.
Almanya vizesinde red alsam tekrardan başvursam alabilme ihtimalim nasıl?

Almanya bu konuda gerçekten diğer ülkelere pek benzemiyor red aldı iseniz hakikaten tekrar başvuru çok güçlü olmalı yani şartlarınızın tamamen değişmiş olması gerekiyor onların red nedenleri arasında ülkenize geri döneceğinize kanaat getirmedim gibi ibare var. Yani bunu çürütecek şartlarınızın değişmiş olması gerekir eğer bekar iseniz çalışmıyor iseniz mutlaka çalışmanız uzun bir süredir çalışıyor olmanız evli olmanız gibi kriterleri sağlayamadığınız sürece tekrar vize almanız neredeyse imkansız diyebilirim. O yüzden ilk başta vizeye başvururken çok güçlü bir dosyanız hazırlanması gerekir.

Almanya vize ücreti 2019 ücreti ne kadardır?

Evet değişiklik söz konusu oldu öncelikle neden farklı bir uygulama vardı şuan 60 Euro vize harcı standart o değişiklik göstermedi. 60 Euro elçiliğin almış olduğu vize harcı. Kargo ücreti 39 lira oldu. İdata firmasının almış olduğu hizmet bedeli 166 lira oldu önceden bunlar Euro olarak alınıyordu biraz daha yüksekti ücretler şimdi TL olarak belirdiler ücretler daha uygun 2019 fiyatları bu şekilde tekrar ediyorum 60 Euro vize harcı 39 TL kargo ücreti 166 TL de İdata firmasının almış olduğu hizmet bedeli.

Sizden yardım almadan kendim Almanya vizesine başvurabilir miyim ?

Elbette ki başvurabilirsiniz çünkü formları ücretsiz olarak elde ediyorsunuz. İdata firmasının vermiş olduğu randevu hizmeti tamamen interneti kullanabiliyorsanız kesinlikle sizlerin alabileceği ücretsiz bir hizmet kendi başınıza yapabilirsiniz. Bizim aracılığımız ile yapmanın şöyle bir avantajı var bunu herkese söylüyorum şimdi burada bir kaç püf noktası var bunu da biz tecrübelerimizle elde ediyoruz tabi ki uçuş rezervasyonu ,seyahat sağlık sigortası ve başvuru formundaki tarihler bunlar örtüşmemesi durumunda durumunuz ne kadar güçlü olsada maalesef red alabilirsiniz bu yüzden mutlaka danışmanızı öneriyorum.

Almanya vizesi Schengen ülkeleri alması en zor ülke midir?

Ben aksine 16 yıllık tecrübeme istinaden en kolay vize olduğu kanaatindeyim tabi ki diğer ülkelerinde kolay, hani en kolayı Almanya’dır demek istemiyorum kesinlikle. Eğer sizin şartlarınız uygun ise ve bunu evraklarla kanıtlayabiliyor iseniz kesinlikle diğer ülkelerde de çok kolaydır ama Almanya’nın oturmuş bir sistemi var bilgi alışverişi çok temiz, çok düzenli o anlamda bana göre en kolay Almanya vizesi .