Ağırlık idmanı süresi ne kadar olmalıdır?

Paylaşmak önemsemektir!
Şimdi size bahsedeceğim bir konu İdman süresi ne kadar olmalı?

Ağırlık antrenman süresi ne kadar olmalı?

Ağırlık idmanı süresi ne kadar olmalıdır?
Ağırlık idmanı süresi ne kadar olmalıdır?

Arkadaşlar benim için ağırlık antrenmanlarını şöyle ayırıyorum aslında, bir patlama evresi var ilk 15 dakika, 20 dakika patlıyor yani ben kendi öğrencilerimi çalıştırma şeklimi söylüyorum.

İlk 15, 20, dakikalık bölümde ben komple patlatırım. Yani ne demek en fazla kası devreye sokan, en fazla glikojen talebi olan hareketleri birinci sıraya koyarım.

Bench Press, Squat, tabii squatı iyi ısınıp yapıyoruz. Bu hareketlerde ben stresi veririm arkadaşlar. Patlatırım orada 20 dakika 25 dakika. Temel harekette maksimum kasları devreye sokarım adeleyi patlatırım onun üstünde 15 dakika daha cila yaparım bitiririm.

Arkadaşlar çok iyi bir ağırlık antrenmanına maksimum 60 dakika minimum 40 dakika.

Yani benim 2 saat antrenman yapmam lazım, 1,5 saat antrenman yapmam lazım hayır. Adelelere doğru stresi uyguluyorsan inanın bana 5 dakika biceps yaparsın, hatta bir set yaparsın o bile hepsine yeter. Ya bu genel olgulara çok fazla takılmayın. Kendi vücudunuzu dinleyin.

Adelenizi tüketin, adelenizi bitirin doğru açıda çalışın ama genel bir şey söylememiz gerekirse arkadaşlar 50 dakikayı geçmeyin set arasında dinlenmede 60 saniyeyi geçmeyin. Squat tarzı çok ağır hareketlerde 1,5 dakika maksimum 2 dakikaya kadar çıkın.

Adeleyi soğutmayın, komple kanı adeleye pompalayacaksın, kanı orada hapis edeceksin. O kan o adelenin dışına idman sonuna kadar çıkamayacak mantelite bu.

Gelişim tahribat böyle sağlanıyor. Ben bu şekilde biliyorum, başka bir şekilde varsa onuda yapabilirsiniz.