Plastik Cerrahi Nedir?

Paylaşmak önemsemektir!Plastik Cerrahi Nedir?

Plastik kelimesi şekil değiştirebilen bir tanrı olan plastik kostan gelmektedir. Şekil vermek şekil değiştirmek anlamında kullanılır. Plastik cerrahinin sıklıkla Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi olarak yazıldığını görürüz.

Rekonstrüktif ise eksik olan biz uzvun ve ya dokunun yerine konması anlamına gelir.

Estetik ise mevcut halinden daha iyi hale getirmesi anlamına gelir.

Plastik cerrahi genel anlamıyla bütün bu işlemlerin yapılabilirliği şekil değiştirme işlemlerinin yapılabildiği bir bilim dalıdır.

Plastik cerrahi tıpta ki en geniş kapsamlı branşlardan biridir. Dolayısı ile eğitimi de, çok uzun meşakkatli ve zordur.Plastik cerrahta, plastik cerrahi ve estetik cerrahinin bütün ameliyatlarını yapan kişidir. Bu eğitimi almış en az 6, 7 yıl yurt içi ve yurt dışında tıp fakültesinden sonra ihtisas yapmış kişidir.

Plastik cerrahi neleri içerir?

Plastik cerrahi, maksilofasial dediğimiz yüz yaralanmaları, yüz kırıkları ve yüzle ilgili problemleri içeren ameliyatları yapar. Plastik cerrahi deri ile ilgili ameliyatları yapar, deri ile ilgili problemleri çözer. Bunlar ne olabilir, der kanserleri olabilir, deri yaralanmaları olabilir, yanıklar olabilir, plastik cerrahi, estetik cerrahi işlemlerini yapar.

Plastik cerrahi, el yaralanmalarını yapar, özellikle vücudun dış bölümünde ki doku yaralanmalarını, doku kayıplarını, yerine koyan cerrahiyi yapar.

Dolayısı ile Rekonstrüksiyon dediğimiz, plastik, estetik, ve rekonstrüksiyon dediğimiz tamamlayıcı, onarıcı, yerine koyucu, ameliyatları yapar. Bütün bunları içeren ameliyatları titizlikle yapan kişide Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif cerrah dır ayrıca el cerrahıdır.


sirinbilgi

Bir cevap yazın

Sonraki Yazı

Sanal ofis nedir? Sanal ofis kiralamak

Çar Ara 5 , 2018
Paylaşmak önemsemektir!Facebook Paylaş0Pin Paylaş0TwitterSanal ofis bizim alıştığımız geleneksel ofisin dışında aslında, kişilerin fiziksel olarak her gün ofise gelmesine gerek duymadan ofis içerinde olması gereken bütün faaliyetlerinin yürütülebildiği alanlardır. Gerçek bir örnek vermek gerekirse diyelim yeni bir şirket kuruluşu yapıyorsunuz, sadece bir kişi olarak ta bu işi hayata geçirdiniz bir kere […]