Avrupa’ya Kolay Vize Nasıl Alınır ?

Paylaşmak önemsemektir!

Eskisi gibi Avrupa’ya vize almak kolay değil çünkü zamanında çok fazla suistimal etmişler, Avrupa’ya gidip kalanlar, geri dönmeyip kaçak yaşayanlar yüzünden vize alımını zorlaştırdılar.

schengen vize almak
schengen vize almak

Avrupa artık vize işini zorlaştırdı her gelen insanın Avrupa kalacağını düşünüyor.

Avrupa’ya gitmek isteyenlerin yapması gereken 3 iş var.

Alman’ya vize alması gereken kişinin çok zorlanacağı kesin çünkü vize konusunda en katı ülkelerden birisi.

Vize almanın kolay ve zor yolları var.

  1. Davetiye ile gitmek
  2. Turistik amaçlı ve İs amaçlı gitmek
  3. Kaçak yollarla gitmek bunu sakın denemeyin yakalandığınız zaman ömür boyu Avrupa seyahati yasaklanıyor.

1.Maddeyi açıklayalım eğer bir akrabanız var ise ya da arkadaşınız size davetiye yollayacak, bu davetiye ile birlikte konsolosluğa gideceksiniz. Tabii yalnız gitmiyorsunuz onların belirlediği bir Acenta var onlara gidiyorsunuz başvurunuzu yapıyorsunuz acenta sizin adınıza bütün evraklarınızı konsolosluğa gönderiyor.

Bu evrakları aldıktan sonra konsolosluk değerlendiriyor sizin gidip gidemeyeceğinizi değerlendiriyor. Ne kadar fazla kendinize ait mülkünüz, arabanız, taşınmazlarınız, banka hesaplarınız, belirtmeniz gerekmektedir. En zorlu yöntem budur. Bu yöntem kolay gibi görünse de bir ay sürüyor.

Sadece davetiyeyi almanın ortalama bir ay bekleme süresi var. Bir ay içerisinde davetiyeyi alabilmeniz gereken bekleme süresi var. Bide yurt dışına göndereceksiniz. Posta yoluyla davetiyeyi göndermek bir ayda bu var. Vize bekleme süresi 10,15 gün. Anlayacağınız en az 3 ay gibi bir  zaman sürüyor vizenizin elinize geçmesi.

2. Yöntem kendi adınıza turistik vizesi almak. Burada en önemli yöntem banka hesabınızın olması. Hesaplarınızda para girişi çıkışı akışını yüksek miktarda yapmanızdır.

schengen vizesi almak
schengen vizesi almak

Almanya’ya vize almak zor. Vize alması en kolay ülke Yunanistan. İzmir ve ya İstanbul civarında oturuyorsanız adalara ve ya Atina’ya gidecek gibi Yunanistan vize alıp, Schengen vizesine sahip olabilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeye daha önceden bir giriş yapmalısınız bir kaç günlüğüne ziyaret gibi.

Schengen ülkerin kendi aralarında gümrüksüz ve vizesiz geçiş hakkı var.

Yunanistan vizesi alıp direk başka ülkeye gidemezsiniz. Önce vize aldığınız ülkeye geçiş yapmalısınız.

Vizenizi aldınız yerleştiniz fakat oturum süresini aştınız daha sonra yine o ülkeye gitmek istediğinizde aynı pasaportla giderseniz işiniz biraz zor.

Pasaportunuzda oturum ve vize süresi nedir? Vizeniz 3 ay vize 1 oturum verdiğini varsayalım. Sizin o ülkede en fazla 1 ay kalabilme şansınız var oturum budur. İsterseniz bunu 3 ay içerisinde 1 ay olarak kullanın isterseniz 3 aya bölecek şekilde kullanabilirsiniz.

Avrupa oturum ve vize süresi hesaplama buradan yapabilirsiniz; TIKLA

Vize almanın en kolay yöntemi turizm acentalarıdır.